Yuvarlak Çay

Yeryüzündeki saklı cennet köşelerden biri olan Yuvarlakçay, özellikle yaz aylarının kavurucu sıcakları arasında nefes alınabilecek ender yerlerden bir tanesi. Buz gibi sulara girmek, çayın akışında sonsuz huzur bulmak, kısacası doğayı kucaklamak isteyenlerin favori mekanı olan Yuvarlakçay, sevdiklerinizle harika bir hafta sonu planı yapabileceğiniz bir destinasyon.

6-7 derece civarında bir sıcaklığa sahip olan sulara, insanlar en az 3-4 denemeden sonra ayaklarını sokabiliyor. Çayın hemen üzerine kurulmuş çok sayıda salınacak bulunuyor. Birkaç metre üzerinden o ferahlığı hissetmek bile çöl sıcaklarına yaklaşan günlerde büyük bir mutluluk. Suyun bu kadar soğuk olmasının en önemli nedeni Sandras Dağı’ndan gelen kar sularından besleniyor olması.

Yuvarlakçay, özellikle de kahvaltı yapmak adına eşsiz bir yer. Zaten bölgede yer alan işletmelerin önemli bir çoğunluğu öğle saatlerine kadar istisnasız olarak kahvaltı menülerini aktif tutuyor. Sadece kahvaltı teması üzerine kurulan mekanlar da yer alıyor. Turistik bir yer olmasına rağmen kahvaltı menüleri de oldukça uygun düzeyde.

Yuvarlakçay’ın etrafında toplamda 20 civarında restaurant bulunuyor. Tahmin edeceğiniz üzere böyle doğal güzelliğe sahip bir yerde yemek yemek de apayrı bir zevk. Çınar ağaçlarının gölgesinde ve çayın hemen dibinde yer alan bu harika restoranlar, geniş biri opsiyon sunuyor.